Osrednja knjižnica Mozirje
Hribernikova ulica 1, 3330 Mozirje, Tel. 03 837 01 80,
GSM: 040 603 560, E-MAIL: info@knjiznica-mozirje.si

Delovni čas: pon. 7-15, tor. 8-18, sre. 7-15, čet. 11-19, pet. 8-18, sob. 8-13
 
Predstavitev knjige Tonča Žunterja   Knjižnica Mozirje bo v soboto zaprta   Paketniki: naročite in prevzemite gradivo 24/7   Digitaliziran arhiv glasila Kroj   Nova sezona Filmsko-bralne značke   Dostop do Pressreaderja   Izposoja avdio knjig prek mobilne aplikacije Audibook
 
O KNJIŽNICI
Knjižnica
Izjava o dostopnosti
Delovni čas
Krajevne knjižnice
Muzejska zbirka
Galerija Mozirje
Igroteka
Dobro je vedeti
Cenik
Gorska knjižnica
Paketniki

VEČ
Elektronski viri
Digitalne knjižnice
Ko me vprašajo po dobri knjigi …
Bralna značka
Filmsko-bralna značka
Pikina bralna značka
Knjižna uganka meseca
Bralci bralcem
Koledar dogodkov
Knjiga meseca
Mladinska knjiga meseca
SLO knjiga meseca
Družinska knjiga meseca
Poezija meseca
Povezave
Knjižnica v številkah
Katalog inf. javnega značaja
E-NOVICE

Prijavite se na brezplačne e-novice:






ANKETA
Kakšne knjige rajši berete?
 















Družinska knjiga meseca


Družinska knjiga meseca februarja 2022 Natisni E-pošta

Katarina Kompan Erzar: Družina, vezi treh generacij

Dr. Katarina Kompan Erzar je predavateljica na ljubljanski Teološki fakulteti in Fakulteti za psihoterapevtsko znanost Sigmunda Freuda ter soustanoviteljica Študijsko-raziskovalnega centra za družino. Avtorica raziskuje predvsem s področja družine in družinskih odnosov in tudi v tej knjigi svojo pozornost namenja povezanosti različnih generacij.
Prepričana je, da je to eden izmed pomembnejših dejavnikov za srečno družino, saj vsaka izmed generacij opravlja svoje poslanstvo in s tem dopolnjuje ostale družinske člane. Avtorica zato ne izpostavlja negativnih stereotipov, ampak poudarja pozitivne učinke močno povezane družine.
 
Družinska knjiga meseca julija 2021 Natisni E-pošta

Jim Taylor:  Vzgajanje tehnološke generacije

Strokovnjak za starševstvo in nove medije, dr. Jim Taylor, v knjigi s podnaslovom »Kako pripraviti svoje otroke na svet, ki ga poganjajo mediji« obravnava danes nadvse aktualno problematiko. Tako lahko v njegovem delu preberemo vse o prednostih in nevarnostih tehnologije za otroke, opisano je vse v zvezi z napravami, od mobilnega telefona do družbenih medijev priljubljenih med našimi potomci.
Kdaj otroka uvesti v svet tehnologije? Kdaj je strmenja v zaslone preveč? Kako otrokom pomagati razviti zdrav in uravnotežen odnos do medijev? Odgovore na vsa ta in še veliko drugih vprašanj ponuja knjiga, ki je pisana priročniško, a obenem v razumljivem jeziku.
 
Družinska knjiga meseca junija 2021 Natisni E-pošta

Igor Drnovšek: Najlepše stvari so zastonj in Najlepše stvari so blizu

Avtor, ki je po izobrazbi geograf, svoj prosti čas najraje preživi v raziskovanju narave. Plod teh izletov in raziskovanj skritih kotičkov Slovenije in tujine sta knjigi Najlepše stvari so zastonj (izšla leta 2018) in Najlepše stvari so blizu (2021).
V prvi je opisanih 42 doživetij po Sloveniji, predvsem manj znanih, prezrtih krajev, vrhov, kotičkov … Knjiga je dragocena tudi zato, ker avtor v njej opiše svoje druženje z najbližjimi, uživanje v preprostih stvareh, kot so grajenje snežnega igluja, bosonogi sprehod po pogorju, risanju mandal na rečne prodnike ... Skratka, bralcu ponudi številne domislice za sproščanje z družino, knjiga pa med drugim vsebuje tudi barvne fotografije, zemljevide,  GPS-koordinate in QR-kode ciljev za lažje načrtovanje izletov.
V svoji novi knjigi Najlepše stvari so blizu pa na podoben način spoznavamo naravne zanimivosti pri naših sosedih, v bližini domače meje. Opisani so izleti na Hrvaško, Madžarsko, Avstrijo in seveda Italijo.
 
Družinska knjiga meseca decembra 2020 Natisni E-pošta

Kovač, Miha: Berem, da se poberem: 10 razlogov za branje knjig v digitalnih časih

Kovačeva knjiga Berem, da se poberem nam poleg 10 razlogov, zakaj NE beremo knjig v digitalnih časih, na zabaven, berljiv in argumentiran način  poda tudi 10 razlogov zakaj brati in zakaj se branja ne da nadomestiti z ničimer. Z branjem knjig si namreč širimo in poglabljamo besedišče, ostrimo sposobnost mišljenja na vseh področjih, krepimo zmožnost razumevanja in se učimo razmišljati z lastno glavo.
Gre za knjigo, ki bi jo morali prebrati vsi, predvsem pa tisti, ki ne berejo radi in ki so prepričani, da je branje dolgočasno, zanj nimajo časa in od njega ne bodo imeli nič.
 
Družinska knjiga meseca septembra 2020 Natisni E-pošta

Daniel J. Siegel: Vzgoja brez drame

Priročnik s podnaslovom »Celostni razvoj otroških možganov; Umirimo kaos in spodbudimo duševni razvoj otroka« že več let s svojimi napotki navdušuje številne starše po svetu. V knjigi, ki je utemeljena na najnovejših znanstvenih raziskavah o možganih, je opisanih 12 praktičnih metod, ki staršem pomagajo, da se naučijo skupaj s svojimi otroki preživeti težke trenutke, hkrati pa v teh zahtevnih situacijah spodbuditi integracijo možganov.
Staršem je na razumljiv način predstavljeno kako se razvijajo možgani otrok, kaj zmorejo razumeti in česa ne, kako se odzivajo… in nenazadnje, kaj se dogaja tudi v možganih samih staršev.

Svoje trditve avtorja podkrepita s sodobnimi nevrološkimi raziskavami, ki potrjujejo, zakaj so razumevajoči odzivi boljši za razvoj naših otrok in za njihove možgane.
 
<< Začni < Nazaj 1 2 3 Naprej > Konec >>

Rezultati 1 - 9 od 21