Osrednja knjižnica Mozirje
Osrednja knjižnica Mozirje
Hribernikova ulica 1, 3330 Mozirje, Tel. 03 837 01 80,
GSM: 040 603 560, E-MAIL: info@knjiznica-mozirje.si

Delovni čas: pon. 7-15, tor. 8-18, sre. 7-15, čet. 11-19, pet. 8-18, sob. 8-13
 
Knjižnice bodo jutri odprte   Obvestilo o podaljšanem obratovalnem času krajevnih knjižnic Ljubno, Luče in Solčava   20. bralna značka za odrasle 2024/2025   Platforma COBISS Ela – prva javna platforma za izposojo e-knjig   Paketniki: naročite in prevzemite gradivo 24/7
 
O KNJIŽNICI
Knjižnica
Izjava o dostopnosti
Delovni čas
Krajevne knjižnice
Muzejska zbirka
Galerija Mozirje
Igroteka
Dobro je vedeti
Cenik
Gorska knjižnica
Paketniki

VEČ
Elektronski viri
Digitalne knjižnice
Ko me vprašajo po dobri knjigi …
Bralna značka
Filmsko-bralna značka
Pikina bralna značka
Knjižna uganka meseca
Bralci bralcem
Koledar dogodkov
Knjiga meseca
Mladinska knjiga meseca
SLO knjiga meseca
Družinska knjiga meseca
Poezija meseca
Povezave
Knjižnica v številkah
Katalog inf. javnega značaja
COBISS Ela
E-NOVICE

Prijavite se na brezplačne e-novice:






ANKETA
Kakšne knjige rajši berete?
 


Obrazi slovenskih pokrajin

Cobiss

knjižnica Celje

Dobre knjige

Kamra


Facebook

Knjiga meseca


Knjiga meseca decembra 2019 Natisni E-pošta


Arundhati Roy: Ministrstvo za najvišjo srečo

Indijsko pisateljico in aktivistko smo bralci spoznali že skozi njen romaneskni prvenec Bog majhnih stvari, za katerega je prejela prestižno Bookerjevo nagrado. Desetletje po izdaji prvega romana, ko se je avtorica posvečala predvsem pisanju knjig o družbeno angažiranih temah, je z romanom Ministrstvo za najvišjo srečo znova osvojila bralce po vsem svetu. V njem bralca popelje na osupljivo potovanje po Indijski podcelini, skozi polpreteklo in sodobno Indijo in družbene kontraste.
Vse to prikaže skozi paleto živopisnih posebnežev, od hermafrodita Andžum/Aftab dalje, ki skušajo vsak na svoj način živeti in preživeti v tem družbenem kaosu.
 
Knjiga meseca novembra 2019 Natisni E-pošta



Peter Handke: Lucie v gozdu z oneti

Peter Handke je avstrijski pisatelj in prevajalec, po materi Mariji Handke, ki je bila  koroška Slovenka, ima v sebi slovenske korenine. Handke je v letošnjem letu prejel Nobelovo nagrado za književnost za »vpliven opus, ki z jezikovno domiselnostjo raziskuje periferijo in specifičnost človekove izkušnje«.

Knjiga Lucie v gozdu z oneti po besedah prevajalke Zdenke Hafner Čelan izžareva optimizem.
Zgodba se začenja precej pravljično, poleg tega je njen glaven lik deklica Lucie, zato so jo nekateri literarni kritiki uvrščali med mladinska dela. Vendar njena večplastnost in problematika, ki zajema tujstvo, begunstvo in odtujenost, otrokom še ne moreta biti dovolj blizu za celostno razumevanje zgodbe. Poleg Lucie v zgodbi nastopata še lepa in močna mati, ki je policijska načelnica in šibak oče, po duši poek, kovalec zapletenih misli in predvsem strasten iskalec gob (onetov). Njegovo nerazumljeno iskanje pa po njegovi aretaciji vendarle prevzame tudi Lucie.
 
Knjiga meseca septembra 2019 Natisni E-pošta


Pablo Auladell: Izgubljeni raj Johna Miltona

Večkrat nagrajeni španski ilustrator in stripar je ustvaril unikaten stripovski projekt, adaptacijo Izgubljenega raja Johna Miltona. Filozofsko-religiozna epska pesnitev iz 17. stoletja, ena najbolj zapletenih in mračnih zgodb vseh časov, ki tematizira Luciferjev padec v pekel, svobodno voljo in izvirni greh, je tako bralcem na voljo v obliki stripa oziroma risoromana. Delo je s svinčnikom, ogljem in pasteli nastajalo več let.
V njem je Auladell skušal kar se da verno poustvariti atmosfero in vsebino silovitega epa, enega temeljnih del iz zakladnice svetovne književnosti.
 
Knjiga meseca avgusta 2019 Natisni E-pošta


Petja Rijavec: Najini valovi

Zabavno prikazana tematika, ki pravzaprav samo po sebi ni nič zabavna. Zakonca, ki sta že prestopila abrahama, se na pobudo žene začasno razideta. Žena naveličana vsakdanje rutine in pomanjkanja strasti ter mož, jezen zaradi njene pobude, tako zaživita vsak v svojem stanovanju na različnih koncih mesta. A tegobe poznih srednjih let niso nič manjše kot prej, samsko življenje pa se izkaže za težavnejše, kot sta pričakovala.
Dogajanja polna pripoved govori o težkem prilagajanju na spremembe ter novih priložnostih, skratka o stvareh, ki jih doživlja marsikateri sodoben slovenski par.
 
Knjiga meseca julija 2019 Natisni E-pošta


Robert Louis Stevenson: Popotovanje z oslico čez Sevene

Čeprav je Stevensov potopis po hribovju južne-osrednje Francije star že 140 let, je pisatelj, najbolj znan po knjigi Otok zakladov, po mnenju prevajalke Anje Radaljac »izumil pohodniški potopis, kakor ga poznamo danes, pohodniški potopis torej, ki brezšivno spaja stvarno poročilo in leposlovno izmišljijo.« Gre za doživeto opisano potepanje čez francosko hribovje, obogateno s popotnimi pripetljaji in opažanji pohodnika, ki ugotavlja sedaj že znani rek, da smisel potovanja ni v cilju, ampak v poti sami.
Zgodba se giblje med leposlovnim in stvarnim besedilom ter je, po merilih angleškega časopisa Guardian, še vedno na vrhu najboljših neleposlovnih knjig vseh časov in zato zgled za mnoge kasnejše potopisce.
 
<< Začni < Nazaj 1 2 3 4 5 Naprej > Konec >>

Rezultati 10 - 18 od 37